5000 TL Bilgisayar Önerisi Vatan Computer (Mayıs 2020)

Herkese merhabalar. Bugün sizler için 5000 TL Bilgisayar Önerisi hakkında gönderi hazırladım. Birkaç farklı fiyat skalasında aslında gönderi paylaşsam da, bu konudaki talep çok arttığı için ara fiyat kademelerinde de konu düzenlemek istedim. Umarım beğenirsiniz.

BİLGİ! Bilgisayarımız performans veya oyun bilgisayarı toplamak amacıyla düzenlendiği için en yüksek fiyat tabi ki ekran kartı için harcanmaktadır. Sizlere de bilgisayar toplama konusunda yardımcı olması adına belirtmek isterim ki, eğer bu tarz bir bilgisayar topluyorsanız, ekran kartına paranın yaklaşık %40’ını harcamanız gerekmektedir.

İşlemcilerle ilgili olarak darboğaz yapma olasılığı gibi bir endişeniz varsa işlemci kodunu ve ekran kartını birlikte Youtube’a yazarak uyumunu inceleyebilirsiniz. Ancak benim işlemcim bu gönderidekinden daha kötü ve ekran kartım da daha iyi olmasına rağmen hiçbir zaman problem yaşamadım 🙂

İLGİLİ GÖNDERİLER! Eğer bilgisayarınızı baştan aşağıya kendiniz oluşturmak istiyorsanız “Bilgisayar Nasıl Toplanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?” ve “Bilgisayar Toplamak: En Ucuza > En İyisi” yazılarımı, monitör alışverişiniz için “2000TL ile Alınabilecek En İyi PC Monitör” yazımı ve daha farklı bütçelerle bilgisayar alışverişi için de “4.000 TL’ye Oyun Bilgisayarı Toplama“,”6000 TL’ye Oyun Bilgisayarı Toplama” ve “8000 TL’ye Oyun Bilgisayarı Toplama” yazılarımı inceleyebilirsiniz.

Seçtiğimiz kurulumda AMD Ryzen 5 1600 ve MSI GeForce GTX1660 Super var ki, şu anda piyasadaki bütün oyunları rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Aşağıda, bu parçaların birlikte çalışma uyumunu göreceğiniz Youtube videolarının linkini paylaşacağım.

5000 TL Bilgisayar Kurulumu

Topladığım parçaların linklerini aşağıda sizler için paylaşmaktayım. Hem fiyatları, hem de ürünleri inceleyebilirsiniz;

Toplamda tüm ürünler 5.044,00 TL tutuyor. Şimdi de işlemci ile ekran kartının birbiri ile uyumuna bakalım;

Gördüğünüz gibi 10 tane yüksek grafikli oyun gördük ve hepsinde de gayet başarılı bir şekilde sistem bu işin üstesinden geldi 🙂 Demiyorum ki sisteminiz tıpatıp bu videodaki ile aynı, ama işlemci ve ekran kartınız aynı olduğu sürece %90 aynı sonucu elde edeceksiniz. Örneğin adamın aldığı 50 FPS ise en fazla 5 FPS oynar, siz de 45 FPS alırsınız en kötü ihtimalde.

Sistemle ilgili yorum yapmak gerekirse; eğer 5000 TL değil de 5300 TL verebiliyorsanız, SSD’yi 500GB’lık M.2 SSD’lere yükseltin. 5500TL’niz varsa, ek olarak Ryzen 5 2600 işlemciye geçin. 5800 TL’niz var ise, RAM’i de 16GB yapın. Size ek olarak önerilerim bunlardır.

Başka yazılarıma da göz atmanızı tavsiye ederim ve isterim;

Herkese iyi günler dilerim.

Author: S.S.SEYMEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir