En İyi Gaming Monitör, 1300 TL, 1400 TL (Nisan 2021)

En İyi Gaming Monitör

Herkese merhabalar. En son en iyi gaming monitör yazımı Mart 2020’de yazdığımı fark ettim. Bu sebeple sizlerle bu yeni yazıyı buluşturuyorum. Bu yazıyı paylaşmamın sebebi de hem masaüstü bilgisayar önerisi yapmam, hem de monitörün laptoplar için bile faydalı olması. Bu birçok kişinin bilmediği bir konu olabilir. Laptoplarda da monitör kullanımı oyunlarda alacağınız FPS değerlerini artırır.

Öncelikle şimdiden belirteyim, önerilerim aşağıdaki özellikler için olacak;

  • Full HD 1ms 144Hz
  • Full HD 1ms 165Hz
  • 4K 1ms 60Hz

Burada ben 3 farklı seviyede monitör öneriyor olsam da, sizin sisteminize uygun olanını seçmeniz gerekiyor. Mesela sürekli PUBG oynuyorsanız ve Full HD’de 160 FPS civarı alıyorsanız, 165Hz monitörü tercih etmelisiniz. Yine aynı şekilde oyunları 4K’da oynuyorsanız 4K monitörü tercih etmelisiniz. Aksi halde, monitörünüz 4K olmadığı takdirde tam 4K deneyimi yaşayamayacaksınız.

Burada yine bir ekstra bilgi daha paylaşmak istiyorum. Monitörünüz 144 Hz olsa dahi bu eğer ekran kartınızın girişi ile monitör girişi uyumlu olmazsa bu frekansı tamamen kullanamayabilirsiniz. Şöyle örnek vereyim, ben 144 Hz monitör kullanıyorum. Ancak 144 Hz’i ancak DVI kablo ile yakalayabiliyorum. HDMI kablo ise maksimum 120 Hz desteği sağlıyor. Bu sebeple siz de satın alacağınız monitörde her zaman bunları araştırın ve ekran kartınız ile uyumlu olduğundan emin olun. Bir dost uyarısıdır. 🙂

En iyi gaming monitör listesini aşağıda bulabilirsiniz. 4K için iki birbirine yakın monitör önerisinde bulunacağım.

En İyi Gaming Monitör Listesi

1- Lenovo G24-10 Gaming Monitor

İlk önerim Full HD 144Hz sınıfından geliyor. Bu önerimi GTX1660ti hatta RTX2060’da dahil olmak üzere daha aşağı ekran kartına sahip herkes kullanabilir. Bu benim tahmini olarak kendi söylediğim bir seviye, bunu belirtmekte fayda var. 🙂

Ürünün teknik özelliklerine buradan

Satın almak için Hepsiburada’ya ve Trendyol’a ise isimler üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. (1299 TL)

2- Acer KG241QSbiip Gaming Monitor

İkinci önerim Full HD 165Hz sınıfından geliyor. Bu önerimi RTX2080 ve daha aşağı seviye ekran kartına sahip herkes kullanabilir.

Ürünün teknik özelliklerine buradan

Satın almak için Hepsiburada’ya ise ismi üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. (1399 TL) Trendyol’da bir tık daha pahalı. (1499 TL)

3- AOC G2868PQU Gaming Monitor

Üçüncü önerim 4K 60Hz sınıfından geliyor. Bu öneriyi tüm oyuncular için yapıyorum. Zira en yeni ekran kartlarında dahi size çok tatmin edici bir performans sağlayacaktır. Burada AOC markasını 4. sırada önereceğim HP’nin bir tık önüne koymanızı öneririm. Çünkü AOC gaming monitor üzerinde ustalaşmış bir firma olarak ön plana çıkmaktadır.

Ürünün teknik özelliklerine buradan

Satın almak için N11’e ise ismi üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. (2699 TL)

4- HP V28 8WH58AA Gaming Monitor

Dördüncü önerim de 4K 60Hz sınıfından geliyor. Bu önerimi de herkes için yapıyorum. Zira en yeni ekran kartlarında dahi size çok tatmin edici bir performans sağlayacaktır. Daha fazlasını ve pahalısını önermek için açıkçası şimdilik bir sebep göremiyorum. 🙂

Ürünün teknik özelliklerine buradan

Satın almak için Hepsiburada’ya (2719,15 TL) ve alternatif olarak da N11’e (2736 TL) de isimleri üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sonsöz

Gönderiyi beğendiğinizi ve başka yazılarda buluşmayı umuyorum. Bu yazı dışındaki son ve güncel yazılarımı da aşağıda bulabilirsiniz;

Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum!

Author: S.S.SEYMEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir