6000 TL Gaming Desktop Sistem Kurulumu (11.2020)

11000 TL Gaming Desktop

Herkese merhabalar. Belli bir süredir 6000 TL bütçeli bilgisayar önerimi güncellememiştim ve bunun sebebi RTX3060ti ekran kartını beklememdi açıkçası. Ancak bir kez daha erteleme gelince paylaşmak istedim. Bu yazımda sizlerle 6000 TL Gaming Desktop sistem önerimi paylaşacağım ve RTX3060ti serisi çıkana kadar önerim geçerlidir.

Öncelikle hep söylediğim şeyi söyleyeceğim; bir bilgisayarda oyun oynamak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken parçalar işlemci ve ekran kartıdır. Bunun dışında eğer fiyat kalite oranı iyi bir bilgisayar toplamak istiyorsanız, işlemcinizi ekran kartınızı sürecek derecede iyi ancak çok da üst seviye seçmeyerek başarabilirsiniz.

Şu anda size önereceğim bilgisayarda ben işlemci olarak Ryzen 3 3100 ürününü seçtim. Ekran kartı olarak da AMD RX 5600 XT ekran kartı kullanacağız. 6000 TL bütçemizle artık fiyat artışları sebebiyle RTX 2060 Super ekran kartı kullanamadığımız için ve nispeten ucuz da olduğu için RX 5600 XT ilk tercih olmaya başladı.

Çünkü RX 5600 XT ekran kartı, alternatif olarak seçebileceğimiz GTX1660S ve GTX1660ti ekran kartlarından çok daha iyi performans vermektedir. Bu konu ile ilgili olarak aşağıdaki Youtube videolarını görebilirsiniz.

Dolayısıyla, genel değerlendirme olarak sunu söyleyebiliriz ki, bu 6000 TL Gaming Desktop sistem kurulumu ile en yeni oyunları bile en az 50 FPSde oynayabilecek duruma geleceksiniz. Tabii ki Full HD çözünürlükte.

Topladığımız bilgisayar montaj dahil Teknobiyotik sitesi üzerinde 6.227,52 TL tutmaktadır. Bilgisayarımızı oluşturan parçalara gelecek olursak:

olarak tüm parçaları linkleri ile birlikte bulabilirsiniz. Bu arada konu ile alakalı değil ancak, bu sistemden tam performans almak istiyorsanız, 1ms 75Hz veya 144Hz Full HD bir monitör kullanmanızı öneririm.

6000 TL Gaming Desktop Sonsöz

Sistemimi sizlerle paylaşmış bulunmaktayım ancak yine de başka sorularınız için yorum üzerinden bana danışmanızı tavsiye ederim 🙂 Başka yazılarımı da okumak isterseniz, aşağıda bulabilirsiniz;

Herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim.

Author: S.S.SEYMEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir