7000 TL Bilgisayar Önerisi Vatan Computer (Mayıs 2020)

Herkese merhabalar. Bugün sizler için 5000 TL’ den sonra bir de 7000 TL Bilgisayar Önerisi hakkında gönderi hazırlamıştım. Ara bütçeleri de dolduruyorum sizler için 🙂 Ama bu demek değil ki yorum yazmayın veya iletişime geçmeyin. Gerçekten keyifle cevap veriyorum sizlere…

BİLGİ! Bilgisayarımız performans veya oyun bilgisayarı toplamak amacıyla düzenlendiği için en yüksek fiyat tabi ki ekran kartı için harcanmaktadır. Sizlere de bilgisayar toplama konusunda yardımcı olması adına belirtmek isterim ki, eğer bu tarz bir bilgisayar topluyorsanız, ekran kartına paranın yaklaşık %40’ını harcamanız gerekmektedir.

İşlemcilerle ilgili olarak darboğaz yapma olasılığı gibi bir endişeniz varsa işlemci kodunu ve ekran kartını birlikte Youtube’a yazarak uyumunu inceleyebilirsiniz. Ben aşağıda zaten örnek kurulumun incelemesini sizlerle paylaşacağım, oradan da bulabilirsiniz.

İLGİLİ GÖNDERİLER! Eğer bilgisayarınızı baştan aşağıya kendiniz oluşturmak istiyorsanız “Bilgisayar Nasıl Toplanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?” ve “Bilgisayar Toplamak: En Ucuza > En İyisi” yazılarımı, monitör alışverişiniz için “2000TL ile Alınabilecek En İyi PC Monitör” yazımı ve daha farklı bütçelerle bilgisayar alışverişi için de “4.000 TL’ye Oyun Bilgisayarı Toplama“,”5000 TL Bilgisayar Önerisi Vatan Computer“, “6000 TL’ye Oyun Bilgisayarı Toplama” ve “8000 TL’ye Oyun Bilgisayarı Toplama” yazılarımı inceleyebilirsiniz.

Seçtiğimiz kurulumda AMD Ryzen 5 2600 ve MSI GeForce RTX2060 var ki, şu anda piyasadaki bütün oyunları rahat bir şekilde ultra ayarlarda oynayabilirsiniz. Hatta artırıyorum, belki de 3-4 sene boyunca oyunları ultra ayarlarda rahat bir şekilde oynayabileceksiniz.

7000 TL Bilgisayar Kurulumu

Topladığım parçaların linklerini aşağıda sizler için paylaşmaktayım. Bu sayede hem fiyatları, hem de ürünleri inceleyebilirsiniz;

Toplamda tüm ürünler 7.001,00 TL tutuyor. Aynen konuda söylediğim gibi 🙂

Şimdi aşağıdaki linklerden işlemci ve ekran kartı uyumunu görelim;

Aldığınız FPS değerlerine bakarsanız gerçekten de söylediğimin doğru olduğunu anlayabileceksiniz. Bugün size bu değerleri veren kurulum 3-4 sene geçse dahi size ultrada hiç olmazsa 30-40 fps verecektir.

Başka yazılarıma da göz atmanızı tavsiye ederim ve isterim;

Herhangi bir sorunuz varsa yorumlarınızı aşağıdan bekliyorum.

Herkese iyi günler dilerim.

Author: S.S.SEYMEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir