Ücretsiz Excel Eğitimi Önerisi – Udemy (Nisan 2021)

ücretsiz excel eğitimi

Herkese merhabalar. Bu siteye yolu düşenlerin birçoğunun çalışıyor olduğunun farkındayım. Çalışırken ise en çok kullanılan programlar Microsoft Office programlarıdır. Tabii ki, ünlülük sıralarına göre sıralarsak bunlar Excel, Word, PowerPoint ve Outlook’tur. Hemen her işte karşınıza çıkarlar ve bunları en az orta seviyede kullanmalıyız. İşte tam da bu yüzden bugün sizlere ücretsiz Microsoft Excel eğitimi önerisi yapacağım. Üstelik bunu sizler için daha da kolaylaştırmak üzere bir “Learning Path” (Eğitim Yolu) şeklinde yapmayı düşünüyorum.

Bilmeyenler için; Microsoft Excel, hayal edebileceğiniz her türlü şeyi yapabileceğiniz bir ofis programıdır. Aslında macrolar dünyasına ve olayın yazılımına da girerseniz çok büyük bir dünya olduğunu siz de anlayabilirsiniz. Ama en basit haliyle, işiniz üzerine hesaplamalar yapabilir, grafikler çıkarabilir ve raporlar oluşturabilirsiniz. İşte bu yararlı programımız için benim size tavsiye ettiğim eğitim yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

1- Yeni Başlayanlar İçin Excel Kursu

Adı üstünde yeni başlayanlara odaklanan bu Excel kursunu 4.7/5.0 puan ortalaması ile Aşkın Temel vermektedir. En baştan, hiçbir şey bilmeyen kişilere odaklanan ve Udemy üzerinden verilen bu kursa buradan ulaşabilirsiniz.

2- Microsoft Excel : Çok Önemli 52 Excel Fonksiyonu

Bu kursu ise, Excel’in temellerini bilen, hali hazırda kullanan kişiler için öneriyorum. Bu ücretsiz excel eğitimi videolarının ortalama puanı ise 4.9/5.0. Bu çok önemli fonksiyonlarını tüm Excel kullananların bilmesi gerekmektedir. Yine Udemy üzerinden verilen bu kursta da ilk kısma buradan ve ikinci kısma da buradan ulaşabilirsiniz.

3- Excel Makro ve VBA Eğitimi-1

Bu kurs, Excel kullanımında orta seviye olan, ancak uzman seviyesine çıkarmak isteyen kişileri hedeflemektedir. Bir nevi ileri Excel dersi alıyorsunuz diye düşünün. 1248 kişi bu kursu 4.1/5.0 puan ile değerlendirmiş. Ancak bu büyüklükte bir kitle için bu iyi bir puan. Bu kursun linkini de buraya bırakıyorum.

Ücretsiz Excel Eğitimi – Sonsöz

Bu gönderimi de beğendiğinizi umuyorum. Başka yazılarda da buluşmak isterseniz, son üç yazımı aşağıda bulabilirsiniz;

Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum!

Author: S.S.SEYMEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir